Yerli otomobil Togg, Almanya’da görüntülendi!

Türkiye’nin Arabası Teşebbüs Kümesi (Togg), yerli araba çalışmalarına sürat kesmeden devam ediyor. Son olarak bu yılın başlarında düzenlenen CES 2022 fuarında C-Sedan konsept arabasını tanıtan şirket, çok yakında C–segment SUV aracıyla asfalta ayak basmaya hazırlanıyor.

Yerli arabası için artık geri sayım başladı. Togg’un Bursa’nın Gemlik ilçesinde inşası devam eden Gemlik tesislerinde de son evreye geçildi. Son olarak Togg’un C–segment SUV aracı, Almanya’da yol testleri sırasında görüntülendi.

Yerli araba Togg Almanya’da ortaya çıktı

INSIDEEVs’in haberi nazaran Togg, Almanya’da yol testleri sırasında kamuflajlı bir formda ortaya çıktı. C–segment SUV‘un 2019’daki konsept tasarımını göz önünde bulundurduğumuzda ise birinci olarak gerideki çıkıntıların azaltıldığını ve art camın da daha dikey konumlandırıldığını söyleyebiliriz.

Bunun dışında hem ön hem de gerideki far dizaynlarında birtakım ufak değişiklikler göze çarpıyor. Tıpkı vakitte aracın geri kalan modüllerin bugüne dek gördüğümüz dizaynla ziyadesiyle benzeri. Son olarak manzaralarda SUV‘un iç dizaynına dair rastgele bir ayrıntının olmadığını belirtelim.

Yerli araba ne vakit satışa çıkacak?

Bakan Mustafa Varank’ın açıklamasına nazaran birinci seri üretim aracın 2022 yılının son çeyreğinde üretim bandından inmesi planlanıyor. Varank, Togg Gemlik Tesisleri’nin de Avrupa’nın en pakı olma özelliği taşıyacağını kaydederek şu bilgileri paylaştı:

Birinci seri üretim aracın 2022 yılının son çeyreğinde üretim bandından inmesi planlanıyor. Homologasyon olarak isimlendirilen teknik yeterlilik süreçlerinin de tamamlanmasından sonra doğuştan elektrikli C segmentindeki SUV araç 2023’ün birinci çeyreğinde ticari olarak satışa çıkar.

Pekala siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Togg’un yerli araba ile ilgili çalışmalarını beğeniyor musunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.