Redmi 10 Prime Plus 5G performans testi sızdırıldı

Samsung ile misal halde üst düzey akıllı telefonların yanı sıra çok fazla sayıda giriş ve orta segment akıllı telefon ile karşımıza çıkan Xiaomi uygun fiyatlı telefonlarına bir yenisini daha ekliyor. Kelam konusu telefon, Geekbench performans testinde uzunluk gösteren: Redmi 10 Prime Plus 5G

Çinli telefon üreticileri tekrar markalama stratejisini çok fazla uyguluyor. Yani daha evvel piyasaya sürdüğü bir telefonu rastgele bir değişiklik yapmadan yahut küçük değişiklikler uygulayarak, yeni bir model üzere piyasaya sürüyor. Bu telefonunda Redmi Note 11E 5G modelinin yine markalanmış versiyonu olması bekleniyor. Redmi Note 11 serisi bu yılın başında Çin’de piyasaya sürülmüştü.

Redmi 10 Prime Plus 5G özellikleri nasıl olacak?

22041219I model numarasına sahip olan telefonun tek çekirdek testinden 198, çoklu çekirdek testinden ise 1179 puan aldığını görüyoruz. 7 nm fabrikasyon süreci ile üretilen ve 2.2 GHz’e kadar çıkabilen sekiz çekirdekli bir işlemci olan Dimensity 700, Mali-G57 MC2 grafik ünitesini bünyesinde barındırıyor.

4 GB RAM’e sahip olduğu görülen telefonun farklı konfigürasyonlarda sunması beklenirken, depolama alanının 64 GB ve 128 GB ortasında olacağını düşünüyoruz. Android 12 işletim sistemi ve MIUI 13 arayüzü ile kutudan çıkacak olan telefonun öteki özellikleri şu anda bilinmezliğini koruyor.

Biraz evvel belirttiğimiz üzere direkt Note 11E 5G’nin yenilenmiş hali olursa: 6.58 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlük ve 90 Hz yenileme suratı sunan ekranın yer alacağı telefon, 50 Megapiksel ana ve 2 Megapiksel portre kameraya mesken sahipliği yapacak.

18W süratli şarj takviyesi bulunan telefon 5000 mAh kapasiteli bataryadan beslenecek.