Xiaomi Band 7 NFC kutusu ortaya çıktı: İşte özellikleri

Son devrin en çok konuşulan teknolojik eserlerinden birisi de, tanıtımına yaklaşık 1 gün kalan Xiaomi Mi Band 7. Akıllı bileklik denilince birinci akla gelen eserlere mesken sahipliği yapan ve fiyat / performans oranı ile dikkat çeken Mi Band serisinin yeni üyesinin kutusu görüntülendi. Böylelikle özellikleri gün yüzüne çıktı.

Xiaomi Band 7 NFC özellikleri

24 Mayıs tarihinde Redmi Note 11T serisi telefonlar ile birlikte Çin’de tanıtılacak olan bileklik, olağan ve NFC olmak üzere iki sürüm ile karşımıza çıkacak. NFC’nin kutusunda model numarasının M23130B1 olduğunu Android 6.0 ve iOS 10.0 üzeri işletim sistemi ile çalışan aygıtları desteklediğini görüyoruz.

1,62 inç ekrana sahip olan Mi Band 7 NFC, 180 mAh kapasiteli batarya ile gelecek. Bir karşılaştırma yapmak gerekirse: Mi Band 6’da, 1.56 inç büyüklüğünde ekran ve 125 mAh batarya yer alıyor.

50 metreye kadar suya güçlü olan bileklik, Xiao AI asistanı ve farklı saat arayüzlerini destekliyor. Sıhhat ve zindelik ön planda olduğu için kalp atış suratı izleyici, SpO2 ve uyku takibinin yanı sıra 100’dan fazla spor modu bulunuyor.

Xiaomi kandaki oksijen oranı yüzde 90’ın altına inerse aygıtın titreşimler ile uyardığını belirtiyor. Kutu üzerinde rastgele bir ibare yer almıyor olsa da Band 7’nin GPS takviyesi taşıma ihtimali var. Xiaomi Band 7 fiyatının 40 dolar civarında olacağı belirtilirken, mavi, açık kahverengi, yeşil, turuncu, beyaz ve siyah üzere farklı renklerde silikon kayışların satışa sunulacağı belirtildi.

Kutunun içerisinde aygıtın kendisi, bilek kayışı, şarj kablosu ve kullanım kılavuzu yer alacak.

– Xiaomi Band 7 NFC hakkında siz ne düşünüyorsunuz?