AK Parti Sözcüsü Çelik’ten, CHP’li Tanrıkulu’na ‘SİHA’ tepkisi

Ömer Çelik, Adana’da Organize Sanayi Bölgesi Köprülü Kavşağı açılış merasimine katıldı. Burada konuşan Çelik, “Cumhurbaşkanımızın Türkiye için koyduğu vizyonun en değerli kesimlerinden bir tanesi ulaşımla ilgili gerçekleşen çalışmalardır. Artık burada da vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak, Türkiye’de değerli bir marka olan organize sanayi bölgemize cazibe merkezi olmasını daha da güçlendirecek bir açılış gerçekleştiriyoruz. Biz bunları milletimizin bize verdiği talimat çerçevesinde ortaya koyuyoruz. Lakin karşımızdakiler, bugün sabah da dinledim Türkiye’de SİHA’ların yapılmasından bu yolların hayata geçirilmesine kadar her şeye karşılar. Adana’ya yol yaptığımız üzere Türkiye’nin her yerine yollar yapıyoruz. Fakat bunların bu hizmetlere karşı çıkması, bu hizmetleri kötülemesi büsbütün millet siyasetinden devlete hizmet etme misyonundan ne kadar kopuk olduğunu gösteriyor. Dün bir milletvekilleri çıkıp SİHA’ları yapan Bayraktar ailesini yargılayacağını ve SİHA’ların üretimini engelleyeceğini söyledi. Türkiye’nin ulusal güvenliği açısından çok büyük bir kazanım olan SİHA’larımızla gurur duyuyoruz. SİHA’larımızdan rahatsız olanlar terör örgütleridir. Türkiye’nin barışını ve istikrarını tehdit edenlerdir. Dünyanın her tarafından, SİHA’larımızın ortaya koyduğu performans dünya barışı için tüm devletler tarafından takdir edilmektedir. Bir tek kara propaganda odakları SİHA’larımıza, yaptığımız hizmetlere karşı çıkmaya devam etmektedir. Türkiye’de de maalesef bu hizmetlere SİHA’ların yapılmasına, ulusal güvenliğimizin kazanımlarına karşı çıkmak yeniden tıpkı takımdan Cumhuriyet Halk Partisi’nden gelmiştir” dedi.

“SİHALARIMIZI ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Ömer Çelik, CHP’lilerin Adana içinde yaptıkları hiçbir şey olmadığını söz ederek, “Sadece karşı çıkmakla yetiniyorlar. Bugünden sonra da yollarımızı yapmaya devam edeceğiz. Türkiye’ye hizmet götürmeye devam edeceğiz. SİHA’larımızı üretmeye devam edeceğiz. Türkiye’yi büyütmeye devam edeceğiz. Taş üstüne taş koyarak amaçlarımıza yürümeye devam edeceğiz. Bizlerin Türkiye aksisi ve Türkiye düşmanlarına verdiğimiz en büyük karşılık, bu açılışlardır. Bizim Türkiye’nin karşılarına vereceğimiz en âlâ karşılık, Türkiye’nin çocuklarına daha düzgün bir gelecek hazırlamaktır. Terör örgütlerinin ardında olanlar Doğu ve Güneydoğu’ya yapılan yollardan da rahatsız oluyorlardı. O yolların yapılmasını engellemek için çeşitli ataklar düzenlediler. Yeniden o insanlara hizmet gitmesin, o insanlara refah gitmesin diye. Artık yeniden kimlerin karşı çıktıklarını görüyoruz” formunda konuştu.

Ömer Çelik, bugünden sonra hizmeti en güçlü biçimde sürdüreceklerini, Cumhurbaşkanı’nın ortaya koyduğu vizyon sayesinde hiç kimsenin hiçbir kural altında hizmetlerin ortaya çıkmasını engelleyemeyeceğini söyledi.