Corsair ilk oyuncu dizüstü bilgisayarını tanıttı

Oyuncu ekipmanları ve donanımları ile masaüstü bilgisayar alanında yıllardır kalitesini konuşturan Corsair birinci oyuncu dizüstü bilgisayarını piyasaya sürdü. Voyager a1600 model koduna sahip olan bilgisayar, AMD Ryzen 6000 serisi işlemcilerden ve Radeon RX 6000 serisi ekran kartlarından güç alıyor.

Corsair’in bize sağladığı fotoğraflar sırf render görselleri olduğu için aygıtın dizaynını direkt görme talihimiz olmalı. Dizaynda en dikkat cazibeli ayrıntılardan birisi, Macbook modellerinde uzun müddet kullanılan ve son modellerde kaldırılan Touch Bar yani dokunmatik alan. Kestirim edebileceğiniz üzere Corsair buna Touch Bar demiyor, S-tuş kısayolları olarak isimlendiriyor.

Corsair Voyager a1600 özellikleri

Böylelikle klavyenin üst kısmında özelleştirilebilen 10 tuşa sahip oluyorsunuz ve bu tuşlar Elgato Stream Deck yazılımı tarafından destekleniyor. Böylelikle yayın yaparken sahne değiştirme, ses ayarlama üzere birçok süreci harici bir alan dokunmadan basitçe yapabilirsiniz.

Voyager dizüstü bilgisayarı satın almak isteyenler Ryzen 7 6800HS ve Ryzen 9 6900HS işlemci ortasında tercih yapabiliyor. Her iki işlemciye de Radeon 6800M ekran kartı eşlik ederken, 64 GB’a kadar RAM ve 2 TB’a kadar depolama seçeneği sunuluyor. Aygıtta Corsair Vengeance DDR5 RAM‘ler kullanılıyor.

Corsair klavye konusundaki uzmanlığını burada da konuşturuyor ve bu bilgisayarda Cherry MX düşük profilli mekanik klavyeye yer yeriyor. Her tuş için RGB geriden aydınlatma yer alırken, aygıtta Full HD çözünürlükte bir kamerada bulunuyor.

16 inç büyüklüğündeki ekran 2560×1600 piksel çözünürlük ve 240 Hz yenileme suratı sunarken, giriş çıkış portları şu halde: iki Thunderbolt 3 USB 4.0 temas noktası, bir USB 3.2 Gen 2 Type-C, bir USB 3.2 Gen 1 Type-A, bir SDXC 7.0 kart okuyucu ve bir ses jakı.

Razer’ın akabinde Corsair’in de dizüstü bilgisayar bölümüne giriş yapması şaşırtan değil.

– Corsair Voyager a1600 özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz?