Xiaomi 12T hakkında ilk bilgiler geldi!

Xiaomi, geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü Xiaomi 12 serisini genişletmeye devam ediyor. 5 Temmuz‘da uzunca bir müddettir savlarla gündemden düşmeyen Ultra modelini tanıtmaya hazırlanan şirket, başka yandan serinin uzantıları üzerindeki çalışmalarını da sürdürüyor. Son olarak 2021’de vitrine çıkan 11T modelinin halefi ortaya çıktı. Xiaomi 12T, çok yakında çıkış yapacak.

Xiaomi 12T ile ilgili birinci ayrıntılar aşikâr oldu

Şirket, şu sıralar Ultra modeliyle gündemdeyken, kısa müddet önce Xiaomi 12T birinci sefer ortaya çıktı. Aygıt, FCC veri tabanında göründü ve teknik özelliklerinden kimileri belli oldu.

Xiaomi 12T, NFC ile gelecek ve 5G dayanaklı olacak. Ayrıyeten kutudan Android 12 tabanlı MIUI 13 arayüzüyle çıkacak. İşlemci konusunda ise selefindeki üzere MediaTek bir yonga seti bekliyoruz. Tıpkı vakitte amiral gemisi olmayacağını ve daha çok orta segmente hitap edeceğini belirtelim.

Akıllı telefon, iki farklı konfigürasyonla satışa çıkacak. FCC data tabanına nazaran bunlar; 8 GB RAM / 128 GB ve 8 GB RAM / 256 GB halinde olacak. Aygıtla ilgili ortaya çıkan tüm ayrıntılar bu kadar. Tanıtım tarihi de şimdi aşikâr değil. Lakin kutudan Android 12 tabanlı MIUI 13 ile çıkması üzere kimi kıymetli ayrıntılar, bu yılın içerisinde tanıtılacağının en büyük göstergesi. Olağan selefinde olduğu üzere bir de Pro modelinin tanıtılması bekleniyor.

Xiaomi 11T özellikleri

  • Ekran: 120Hz yenileme suratını destekleyen 6.67 inç AMOLED ekran
  • İşlemci: MediaTek Dimensity 1200-Ultra
  • RAM: 8 GB
  • Depolama: 128 GB
  • Arka Kamera: 108 + 8 + 5 Megapiksel / 8K görüntü desteği
  • Ön Kamera: 16 Megapiksel
  • Pil: 5.000 mAh / 67W süratli şarj

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Xiaomi’nin akıllı telefon pazarındaki çalışmalarını beğeniyor musunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!