Apple Watch’u kaybolan kadın dolandırıldı!

ABD’de Orange County Polis Ofisi’nden tarafında paylaşılan bir rapora nazaran, Disney World gezisi sırasında bir ziyaretçi Apple Watch‘ını kaybetti. Seyahat sırasında ızgaralı bir tabanda ilerlerken Apple Watch’unu düşüren bayan, daha sonrasında dolandırıldığını açıkladı.

Apple Watch’unu düşürdü 40 bin dolardan oldu!

Raporda, bayanın kocasının Apple Watch‘u geri almaya çalışmak için araçtan indiğini ve operatörlerden aracı durdurmasını istediğini sav ediliyor. Bir görevlisinin ise daha sonra ikili hareket halindeyken araçtan ayrılmamalarını söylediği belirtilirken, akıllı saatin otellerine iade edileceğine dair garanti verdiği söz ediliyor.

Disney Konuk Alakaları ile olay raporunu paylaşan bayan sonrasında ise kaybolan saatinin işçide olmadığını öğreniyor. Bu noktadan sonra ise ziyaretçi bayan kredi kartı ikazları almaya başladığını söylüyor. Argümana nazaran kaybolan saatin sahibi sınırsız krediye sahip bir American Express kartı da dahil olmak üzere birçok kredi kartını Apple Watch‘una tanımlamış.

Telefonuna ikazlar gelmeya başlayan bayan, toplamda 40 bin ABD doları harcama yapıldığını ve dolandırıldığını belirtti. Bu ikazların üzerine ise akıllı saatini kaybeden bayan kredi kartlarını kapattığını açıkladı.

Daha sonra, bu husus hakkında 14 Nisan’da Orange County Polis Ofisi’ne bir rapor sunuldu. Polis, bayana tam bir soruşturma için dolandırıcılık suçlamaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için kart düzenleyicileriyle konuşmasını istedi. Raporda paranın nereye harcandığına dair bir açıklama ise yer almıyor.

40 bin dolarlık bu dolandırıcılık soruşturması epey baş karıştırıcı. Bu harcamanın akıllı saat üzerinden yapılmış olması epeyce güç görünüyor. Zira, bir Apple Watch bilekten çıkarıldıktan sonra güvenlik için otomatik olarak kilitleniyor. Ve ödeme yapılmadan evvel kilidin açılması için yanlışsız şifreyi girmek gerekiyor. Kestirim edilebilir bir şifre girilmedikçe saatin bu formda kullanılması pek mümkün değil.

Yetkililer saat dışında kredi kartının kopyalanması üzere metotlar üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor. Bu soruşturmanın sonucunu bizler de merakla bekliyoruz. Pekala siz kaybolan Apple Watch hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.